Instagram

15 sierpnia 2014

IX Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

Za dwa tygodnie, w ostatni weekend wakacji, jak co roku odbędą się Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.


Jest to chyba najlepsza impreza tego typu w Polsce. Nigdzie indziej poza ENOEXPO nie zbiera się jednocześnie tylu producentów i sprzedawców wina. Można spróbować bardzo wielu win polskich i zagranicznych. Porozmawiać z winiarzami. Poznać ofertę enoturystyczną. Umówić się na wizytę w winnicy. Zobaczyć jak polskie winiarstwo wygląda "od kuchni".

Niestety z roku na rok pogłębiają się podziały wśród polskich winiarzy i lubuskie nie przyjeżdża na Podkarpacie, Podkarpacie nie jeździ do Zielonej Góry, Sandomierz coraz mocniej się alienuje. Szkoda. Szczególnie z punktu widzenia konsumenta, bo żeby zasmakować różnych regionów musi jeździć na różne imprezy. A jeszcze niespełna pięć lat temu na każdej imprezie winiarskiej były wina z całej Polski. 

Mimo wszystko w Jaśle ciągle jest największa różnorodność; poza regionem podkarpackim pojawia się wiele winnic z Małopolski. Zawsze są winnice słowackie i węgierskie. Przyjeżdżają również importerzy win, producenci i sprzedawcy sprzętu winiarskiego, pszczelarze i inni ciekawi ludzie.
No i oczywiście koła gospodyń wiejskich, które co roku przygotowują mnóstwo regionalnych, tradycyjnych specjałów.

Wszystkie szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie imprezy: http://dniwina.pl


 

Zapraszamy wszystkich!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza